Rumak zmienia skład po porażkach. Inny Zawisza w Zabrzu [WIDEO]

Trener bydgoskiej drużyny Mariusz Rumak wprowadzi zmiany w jedenastce na mecz z Górnikiem - możliwe są dwie lub nawet trzy.
Obserwuj autora na twitterze @WBorakiewicz

- Przegraliśmy dwa razy z rzędu. Jest sześć straconych punktów. Nie strzeliliśmy gola, a straciliśmy pięć. Trzeba więc wprowadzić zmiany w składzie. Mamy kolejnych zawodników, którzy są w stanie dać zespołowi nowy impuls - mówi szkoleniowiec bydgoskiej drużyny.

Zawisza, po sześciu zwycięstwach z rzędu, przegrał 0:2 z Legią i 0:3 z Cracovią. - Dlatego potrzeba zmian, żeby odświeżyć zespół i jego grę oraz nadać mu nowego rytmu. Jest kilku piłkarzy, którzy ostatnio nie grali, a dają pozytywne sygnały, żeby na nich postawić. Ilu ich będzie - jeszcze nie wiem - stwierdza Mariusz Rumak.

W meczu z Cracovią słabo zagrali niemal wszyscy piłkarze. Jak Zawisza tracił bramki - zobacz tutaj.

Najbardziej koszmarne błędy popełnili Grzegorz Sandomierski i Luka Marić. Po ich podaniach prosto pod nogi rywali Cracovia strzeliła dwa gole. Akurat oni jednak zostaną w jedenastce. Rumak nie wprowadzi zmian w stabilnym bloku defensywnym swego zespołu. Siódemka graczy: bramkarz, czterech obrońców i dwóch defensywnych pomocników, bezpośrednio odpowiadających za zabezpieczenie bramki, pozostanie bez zmian.

- Za grę w obronie odpowiada całość drużyny - mówi trener Zawiszy. Najbardziej prawdopodobne jest, że w środę w Zabrzu usiądą na ławce rezerwowych Mica oraz Josip Barisić. Zastąpią ich Cornel Predescu i Jakub Świerczok. Możliwa jest także roszada na prawym skrzydle, gdzie grał Bartłomiej Pawłowski.

- Odebrałem dwa przegrane ostatnio mecze jako bardzo cenne lekcje, z których trzeba wyciągnąć wnioski - wyjaśnia Rumak.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Wystaw ocenę Zawiszy za 2015 rok