Zawisza w strefie spadkowej. Korona też remisuje [WIDEO]

Bydgoski Zawisza będzie walczył z Koroną Kielce o utrzymanie w ekstraklasie. Zespół Ryszarda Tarasiewicza zdobył punkt z Cracovią.
Piłkarze Zawiszy stracili wygraną z Górnikiem Łęczna w 85 minucie. Stracili ją w kuriozalnych okolicznościach, piłkę po rzucie rożnym wcisnął do bramki Veljko Nikitović. Wpadła obok nogi przebiegającego bramkarza Grzegorza Sandomierskiego, nie udało się jej wybić z linii bramkowej Jakubowi Wójcickiemu.

Kilka minut wcześniej zawiszanie mieli dobrą okazję na 2:0. W polu karnym upadł Alvarinho, sędzia Mariusz Złotek nie podyktował rzutu karnego.

Sprawdź, czy Alvarinho był faulowany - wideo

Skończyło się na 1:1. Taki sam wynik padł w meczu Cracovia - Korona. Zespół z Kielc ma 21 pkt, a Zawisza 20. Do zakończenia rozgrywek pozostały trzy mecze. Bydgoszczanie muszą w nich zdobyć o 2 pkt więcej niż Korona - Zdajemy sobie sprawę, że już wszystko nie zależy od nas - mówi trener Zawiszy Mariusz Rumak.

Zawiszanie zagrają jeszcze z GKS Bełchatów (wyjazd), Piastem Gliwice (u siebie) i Ruchem Chorzów (w). Korona spotka się z Piastem (d), Bełchatowem (w) i Podbeskidziem (d).

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz