Spadek z zyskiem. Zawisza podlicza sezon

Zawisza zakończył sezon z zyskiem miliona złotych - mówi prezes piłkarskiej spółki Anita Osuch. Pieniądze mają być przeznaczone na walkę o powrót do ekstraklasy. Klub stracił jednak sponsora: firmę Solbet. Po stronie zysków można dopisać transmisje w Polsacie, z każdego meczu Zawiszy w I lidze.
Podsumowanie sezonu bydgoskich piłkarzy było jednym z punktów czwartkowego posiedzenia ratuszowej komisji sportu i turystyki. - Niestety wynik sportowy nas nie może satysfakcjonować. W pewnym sensie walka była nierówna. Komisja licencyjna przyznała licencję klubom, których zobowiązania wobec piłkarzy, trenerów i nie tylko przekraczają 30 mln zł. Oni mogli podpisywać wirtualne umowy z zawodnikami, którym gwarantowano pensje w wysokości np. 50 tys. zł miesięcznie. My graliśmy uczciwie. Płaciliśmy swoje zobowiązania i nie stać nas było na płacenie takich pieniędzy. I za to też zapłaciliśmy - tłumaczyła prezes Anita Osuch. - Jeśli chodzi o sytuację finansową spółki to jest ona dobra. Była bardzo skrupulatnie sprawdzana. Osiągnęliśmy zysk przekraczający milion złotych. W ekstraklasie niewiele jest klubów, które utrzymują płynność finansową - dodawała.

Sytuacja Zawisza nadal jest jednak niejasna. We wtorek do prezydenta Rafała Bruskiego trafiło kolejne pismo z klubu. Działacze ciągle mają nadzieję, że uda się przekonać władze miasta do zwiększenia dofinansowania. Wątpliwe jednak, że ratusz zgodził się na więcej niż 2,5 mln zł, które już zadeklarował. Współpracę z klubem zakończy kolejny obok miasta poważny sponsor firma Solbet - przekazywał 400 tys. zł. To akurat żadna niespodzianka, bo już przed rokiem zapowiadał taką decyzję. Działacze prowadzą rozmowy z firmami, które mogłyby je zastąpić. - Chodzi o marki ogólnopolskie - dodaje Anita Osuch.

Jej zdaniem lokalne firmy trudniej namówić do współpracy, bo te boją się kiboli. Dobra wiadomo jest taka, że Polsat, który od nowego sezonu będzie transmitował mecze I ligi już zapowiedział, że będzie chciał pokazać wszystkie pojedynki z udziałem Zawiszy. Klub z tego tytułu będzie mógł liczyć na kwotę od 200 do 300 tys. zł.

Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz