Zawisza będzie szukał nowego bramkarza

Odejście Wojciecha Kaczmarka i Grzegorza Sandomierskiego sprawiło, że w bydgoskim klubie rozpoczęto się rozglądać za nowym bramkarzem. - Na rynku ich nie brakuje - mówi Łukasz Skrzyński, dyrektor sportowy Zawiszy.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Jeszcze kilka dni temu działacze ogłosili, że w I lidze podstawowym bramkarzem drużyny będzie 19-letni Damian Węglarz. Z naszych informacji wynika, że to się nie zmieniło, ale w klubie postanowiono poszukać też bardziej doświadczonego piłkarza na tę pozycję.

- Sezon jest długi, zdarzają się urazy. W tej chwili mamy Damiana Węglarza i osiemnastoletniego Dominika Kowalskiego. Potrzebujemy kogoś z większym doświadczeniem - dodaje Skrzyński.

Rozmowy z potencjalnymi kandydatami już trwają. Ich zakończenia należy spodziewać się pod koniec następnego tygodnia. Znacznie wcześniej, bo już w sobotę dowiemy się, kto z trójki testowanych (Tomasz Wełnicki, Arkadiusz Jędrzych, Szymon Lewicki) obecnie przez Zawiszę zawodników pozostanie w Bydgoszczy.

- Raczej postawimy na kogoś z dwójki Wełnicki - Jędrych. Obaj to środkowi obrońcy. Jeden z nich u nas zostanie - kończy Skrzyński.