Sport.pl

Młody Polak ma zawodowy kontrakt z Chelsea

Hubert Adamczyk podpisał profesjonalny kontrakt z londyńskim klubem. 17-letni wychowanek bydgoskiego Zawiszy jest od ponad roku pod opieką Chelsea.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Na początku lipca przechodził testy medyczne w Chelsea. Teraz ma już zawodowy kontrakt z The Blues.

Już dwa lata temu Adamczyk został zauważony przez łowców talentów z Chelsea. Był wówczas w pierwszej klasie gimnazjum. Latem 2013 roku Hubert grał w meczu kadry województwa kujawsko-pomorskiego. 15-latka wypatrzył Bartosz Olędzki, skaut pracujący dla angielskiego potentata. Wypadki potoczyły się błyskawicznie. Dobra opinia wystawiona przez Olędzkiego zdecydowała o przyjeździe do Polski przedstawiciela angielskiego klubu i zaproszeniu młodego bydgoszczanina do Londynu. Od tego czasu był pod stałą opieką. Niemal co miesiąc ruszał w podróż na Wyspy.

Wychowywał się w Bydgoszczy. Grał w piłkę jako dziecko na podwórkach i placach Osiedla Leśnego, tych samych, na których 50 lat wcześniej kopał piłkę Zbigniew Boniek. - Moi rodzice mieszkają na tym samym osiedlu, co mieszkał pan Boniek. Ale ja nie śmiem się w żaden sposób z nim porównywać. Niczego jeszcze nie osiągnąłem, ale bardzo bym pragnął chociaż zbliżyć się do klasy pana Bońka - mówił Hubert. Jego tata, Dariusz, zaprowadził syna na pierwszy trening na Zawiszę. Jego szkoleniowcem był Leszek Rzepka, legendarny trener młodzieży w bydgoskim klubie. Spod jego ręki wyszli m.in. Boniek i Henryk Miłoszewicz.

W Chelsea trenuje w Cobham Training Ground, centrum treningowym i siedzibie piłkarskiej akademii klubu. Dzień rozpoczyna się tam o 9 rano, zarówno dla Adamczyka, reprezentanta Polski, jak i dla innych kilkunastoletnich podopiecznych klubu należącego do rosyjskiego miliardera Romana Abramowicza. Hubert grał regularnie w młodzieżowych zespołach Chelsea. W tym roku to wyróżnienie dla podopiecznych akademii. Trenował już z pierwszą drużyną Chelsea JAK ADAMCZYK TRAFIŁ DO CHELSEA


Więcej o:
Komentarze (4)
Młody Polak ma zawodowy kontrakt z Chelsea
Zaloguj się
 • z1946b

  Oceniono 24 razy 12

  Takich talentów w regionie jest więcej i właśnie ich należy ściągać do Zawiszy a nie byle kogo z całej Polski!
  Hubertowi życzę spełnienia marzeń i gry w najlepszych klubach Europy:)

 • maniek1803

  Oceniono 12 razy 6

  ssssssuuupppeerrrr sprawa!...najlepszego Hubert i nie daj się zwariować, szanuj ludzi a inni też będą Ciebie szanowali....i nie zapomnij o ZAWISZY...TRZYMAJ SIĘ CHŁOPIE:)

 • trudnyrynek

  Oceniono 2 razy -2

  Rozumiem ze edukacja tego młodego człowieka zakończyła się na niepełnym gimnazjum,a co jak się nie uda ? Nie bardzo piśmienny Kowalczyk coś ugrał w Legii i na olimpiadzie a temu człowiekowi co pozostanie ? Łupanie węgla a na obiad mirabelki ?.....

 • jaca2014

  Oceniono 12 razy -2

  Borakiewicz. Czy ty zawsze musisz naginać prawdę ?
  Zapomniałeś czy nic nie wiesz o Dariuszu Adamczyku.
  Wiesz jaki On miał wpływ na karierę syna !!!
  "Ty byłeś chyba prymusem w szkole lizusów"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX