Młody Polak ma zawodowy kontrakt z Chelsea

Hubert Adamczyk podpisał profesjonalny kontrakt z londyńskim klubem. 17-letni wychowanek bydgoskiego Zawiszy jest od ponad roku pod opieką Chelsea.
Jesteś kibicem z Bydgoszczy? Dyskutuj i dołącz do nas na Facebooku Sport.pl Bydgoszcz

Na początku lipca przechodził testy medyczne w Chelsea. Teraz ma już zawodowy kontrakt z The Blues.

Już dwa lata temu Adamczyk został zauważony przez łowców talentów z Chelsea. Był wówczas w pierwszej klasie gimnazjum. Latem 2013 roku Hubert grał w meczu kadry województwa kujawsko-pomorskiego. 15-latka wypatrzył Bartosz Olędzki, skaut pracujący dla angielskiego potentata. Wypadki potoczyły się błyskawicznie. Dobra opinia wystawiona przez Olędzkiego zdecydowała o przyjeździe do Polski przedstawiciela angielskiego klubu i zaproszeniu młodego bydgoszczanina do Londynu. Od tego czasu był pod stałą opieką. Niemal co miesiąc ruszał w podróż na Wyspy.

Wychowywał się w Bydgoszczy. Grał w piłkę jako dziecko na podwórkach i placach Osiedla Leśnego, tych samych, na których 50 lat wcześniej kopał piłkę Zbigniew Boniek. - Moi rodzice mieszkają na tym samym osiedlu, co mieszkał pan Boniek. Ale ja nie śmiem się w żaden sposób z nim porównywać. Niczego jeszcze nie osiągnąłem, ale bardzo bym pragnął chociaż zbliżyć się do klasy pana Bońka - mówił Hubert. Jego tata, Dariusz, zaprowadził syna na pierwszy trening na Zawiszę. Jego szkoleniowcem był Leszek Rzepka, legendarny trener młodzieży w bydgoskim klubie. Spod jego ręki wyszli m.in. Boniek i Henryk Miłoszewicz.

W Chelsea trenuje w Cobham Training Ground, centrum treningowym i siedzibie piłkarskiej akademii klubu. Dzień rozpoczyna się tam o 9 rano, zarówno dla Adamczyka, reprezentanta Polski, jak i dla innych kilkunastoletnich podopiecznych klubu należącego do rosyjskiego miliardera Romana Abramowicza. Hubert grał regularnie w młodzieżowych zespołach Chelsea. W tym roku to wyróżnienie dla podopiecznych akademii. Trenował już z pierwszą drużyną Chelsea JAK ADAMCZYK TRAFIŁ DO CHELSEA