Pierwsze zwycięstwo w Zawiszy. Popis wychowanków

Trzy gole wychowanków bydgoskiego klubu w drugiej połowie zapewniły zwycięstwo Zawiszy w sparingowym meczu z Olimpią Grudziądz.
W pierwszej połowie gra bydgoszczan wyglądała słabo, szczególnie w obronie, budowanej od nowa i zestawionej przez trenera Mariusza Rumaka eksperymentalnie. Na prawej stronie zagrał Jakub Smektała, w środku obrony testowany Dariusz Pietrasiak, a po lewej Krzysztof Nykiel.

Defensywa reagowała słabo i wolno. Pietrasiak sprokurował drugą bramkę dla Olimpii, po strzale Marcina Kaczmarka. Nykiel niewiele wnosił do gry. W pierwszej połowie najlepszą okazję dla Zawiszy zmarnował Giorgi Alawerdaszwili, który po akcji Mici i zagraniu w pole karne Nykiela strzelił prosto w Michała Wróbla. Mogło być 1:1, ale po chwili Olimpia strzeliła drugą bramkę.

- Bramki straciliśmy po własnych błędach. Kilku zawodników w obronie długo nie grało i nie było w rytmie meczowym. Było to widać. Dlatego spokojnie do tego podchodzimy. Defensywa budowana jest od nowa i błędy w treningu można wyeliminować - mówi trener Rumak. - Cieszy mnie niezła forma młodych zawodników. Dobrze zagrał Gajewski, pięknym wolejem popisał się Kona. Kuba Łukowski zagrał najlepszy mecz, odkąd jestem w Zawiszy. Powiedziałem mu to od razu po zakończeniu sparingi - dodał.

W drugiej połowie weszło na boisko kilku młodych zawodników i najlepiej z nich spisał się Jakub Łukowski, który na lewym skrzydle miał kilka dobrych akcji. Po jego zagraniu i dośrodkowaniu Damiana Ciechanowskiego głową na 1:2 strzelił Arkadiusz Gajewski. Ozdobą sparingu było gol na 3:2 Macieja Kony, zdobyty niesamowitym wolejem z 16 m.

Zawisza - Olimpia 3:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Cieśliński (32.), 0:2 Kaczmarek (43.), 1:2 Gajewski (55.), 2:2 Gajewski (80.), 3:2 Kona (88.)

Zawisza: Sapela (76. Kowalski) - Smektała (46. Wieczorek), Pietrasiak (80. Mazalon), Nawotczyński (46. Wełnicki), Nykiel (46. Ciechanowski) - Kamiński (75. Żylski), Drygas (80. Kona), Mica (80. Cywiński), Alawerdaszwili (46. Gajewski), Alvarinho (31. Łukowski), Lewicki