Leicester, Vardy, Lewicki, Zawisza [W POPRZEK BOISKA]

Szymon Lewicki

Szymon Lewicki (Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz / Agencja Gazeta)

- Kibicuję Szymonowi Lewickiemu. Niech strzela jak najwięcej goli i zdobędzie koronę króla strzelców I ligi - to słowa kapitana bydgoskiego Zawiszy, Kamila Drygasa.
I ja też temu napastnikowi w sprawie królowania kibicuję, a pod życzeniami jego kolegi z zespołu podpisuję się dwoma rękami. Jeśli Lewicki królem bowiem zostanie, strzelecki tron osiągnie mimo wielu przeciwności, oporów i przeszkód.

Jest z niedoszłym jeszcze królowaniem Lewickiego i jego piłkarskim losem coś, co przypomina historię gościa z całkowicie innej, futbolowej planety. Bardzo odległej - w parsekach trzeba bowiem liczyć dystans dzielący polską I ligą od angielskiej Premier League. Podobnie bezkresna przestrzeń z wieloma zerami na końcu dzieli pensję piłkarza Zawiszy i funty Jamiego Vardy'ego z Leicester. A także, rzecz jasna ich czysto boiskowe zdolności i talent.

A jednak łączy ich sporo. Vardy, najlepszy napastnik mistrza Anglii wspinał się na tron od ósmej ligi. Bywał też czas, że musiał to robić z policyjną obrożą na nodze. Wdrapał się na szczyt Premier League i do reprezentacji Anglii.

29-latek z Leicester miał być za mały i za słaby na zawodowy futbol. Z Lewickim było odwrotnie. On za to też miał sobie nie poradzić, bo jest "za duży, za ciężki i nie biega".

Nie przebił się w Legionowie i Ząbkach, a do Zawiszy wzięto go z przekonaniem, że to piłkarz na ławkę rezerwowych w sam raz, a napastnika z prawdziwego zdarzenia klub musi jeszcze poszukać. Wtedy Lewicki po raz pierwszy przekonał siebie trenerów i kolegów z zespołu. Wiosną musiał zrobić to po raz drugi, bo pojawił się nowy trener Zbigniew Smółka i także nie stawiał na niego. Lewicki "nie biegał i nie był odpowiednio zaangażowany". Może i rzeczywiście ten zawodnik nie biega, ale za to gole strzela. Nastrzelał ich już piętnaście w I lidze.

Nie wiadomo jeszcze, czy życzenie Drygasa się spełni i Lewicki na I-ligowym tronie. Za wytrwałość i sportowy awans berło i korona już mu się jednak należą.

Zobacz także
  • W pierwszym meczu finału play-off, górą Wisła Kraków W poprzek boiska: Artego Bydgoszcz to nasz okręt flagowy
  • Rycerz wywiesił białą flagę. Zawisza się przyznał do porażki
  • Wojciech Borakiewicz W poprzek boiska: Słodko-gorzka cena igrzysk [FELIETON]
Komentarze (3)
Leicester, Vardy, Lewicki, Zawisza [W POPRZEK BOISKA]
Zaloguj się
  • samaras22

    Oceniono 10 razy -4

    No,no ale pan odpłynął ,panie redaktorze .Lewicki z Wigrami grał tragicznie .Prawie ,każda próba przyjęcia piłki na trzy metry ,a odegranie do partnera w 80 procentach niedokładne ,niecelne .On gra tylko dzięki nieudolności Skarżyńskiego ,który ściągnął następnego cienkiego napastnika czyli Angielskiego .Gdyby poszukano dobrego napastnika Zawisza miałby pewny awans .Lewicki i Smektala to w tej chwili najsłabsze ogniwa Zawiszy .Po porażce Wisły nadal są szanse na awans .Najbliższy cel wygrać w Płocku .Do boju WKS !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX