W Płocku gotowi na fetę. Czy Zawisza popsuje Wiśle święto?

Piłka nożna. I liga. Wisła Płock - Arka Gdynia 2:1

Piłka nożna. I liga. Wisła Płock - Arka Gdynia 2:1 (Fot. Tomasz Niesłuchowski / Agencja Gazeta)

Specjalny przemarsz kibiców, jazda piłkarzy odkrytym autobusem i wielkie świętowanie na Starym Rynku. To wszystko przygotowane jest w Płocku. By impreza się rozpoczęła wystarczy, że dzisiaj (18) zespół Wisły przynajmniej zremisuje z bydgoskim Zawiszą.
Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek I ligi Wisła w tabeli ma siedem punktów przewagi na naszym zespołem. To oznacza, że gospodarzom dziś wystarczy punkt, by rozpocząć świętowanie awansu do ekstraklasy. W Płocku przygotowania do świętowania trwają już od tygodnia. W całym mieście wiszą plakaty, zachęcające kibiców do pojawienia się na stadionie. Na trybunach pojawić ok. 7,5 tys. fanów. Po awansie piłkarze mają odkrytym autobusem przejechać na Stary Rynek, gdzie rozpocznie się świętowanie.

To, czy ten plan zostanie zrealizowany zależy od piłkarzy Zawiszy. Bydgoszczanie szansę na powrót do ekstraklasy zaprzepaścili już kilka tygodni temu. Nawet dzisiejsza wygrana niewiele zmieni w sytuacji podopiecznych Zbigniewa Smółki. Na dwie kolejki przed końcem sezonu nasza drużyna miałaby cztery "oczka" straty do Wisły i chyba tylko matematyczne szanse na ekstraklasę.

Pomimo tego nasi piłkarze zapowiadają, że będą starali się zepsuć świętowanie. Trudno powiedzieć w jakim składzie Zawisza rozpocznie pojedynek. Po porażce (1:2) na własnym stadionie z Wigrami Suwałki szkoleniowiec miał sporo pretensji do kilku piłkarzy. - Marzyliśmy o awansie, ale widać, że nie wszyscy na te marzenia zasługują - mówił trener.

Dzisiaj jego podopieczni będą mieć szanse na rehabilitację. Jeśli jej nie wykorzystają, to w Płocku rozpocznie się świętowanie. Wisła będzie drugim obok Arki Gdynia klubem, który wywalczy awans do ekstraklasy.

Zobacz także
  • I liga, piłka nożna. Zawisza Bydgoszcz - Wisła Płock 1:3 Wisła Płock - Zawisza. O co toczy się ta gra
  • Sparing piłkarzy Zawiszy Bydgoszcz z Wisłą Płock Jest sędzia meczu Wisła - Zawisza. Będzie transmisja w Polsacie
  • Szymon Lewicki Leicester, Vardy, Lewicki, Zawisza [W POPRZEK BOISKA]