Rio 2016. Mistrz igrzysk podejrzany o doping. Jak się broni?

Piątek, 12 sierpnia. Przyłapany na stosowaniu niedozwolonych środków dopingowych (nandrolon, steryd anaboliczny) mistrz olimpijski z Londynu w podnoszeniu ciężarów Adrian Zieliński został wykluczony z reprezentacji na Rio de Janeiro i musi opuścić wioskę olimpijską. Wraz z Adrianem Zielińskim wyjeżdża trener Jerzy Śliwiński.

Piątek, 12 sierpnia. Przyłapany na stosowaniu niedozwolonych środków dopingowych (nandrolon, steryd anaboliczny) mistrz olimpijski z Londynu w podnoszeniu ciężarów Adrian Zieliński został wykluczony z reprezentacji na Rio de Janeiro i musi opuścić wioskę... (Fot. Mikołaj Kuras / Agencja Gazeta)

Adrian Zieliński może zostać, jak wcześniej jego brat Tomasz, wykluczony z igrzysk. Środki dopingujące wykryto u niego podczas badań zrobionych jeszcze w kraju. Wyrok zapadnie w piątek.
Gdy Tomasz Zieliński lądował w Warszawie po wyrzuceniu z reprezentacji, jego starszy brat już wiedział, że sam znalazł się w kręgu podejrzeń. Doszły do niego informacje o wynikach kontroli antydopingowej zrobionej 22 lipca w Polsce, w czasie zgrupowania przedolimpijskiego kadry olimpijskiej w Spale, osiem dni przed wylotem do Brazylii.

Początkowo podawano zdecydowany komunikat, że broniący tytułu mistrza olimpijskiego Adrian Zieliński jest na dopingu, że brał nandrolon - tak samo jak Tomasz.

Zaprzeczył jednak przewodniczący Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie prof. Jerzy Smorawiński. - Te wiadomości są przedwczesne. Badane są próbki zawodnika i to nie jedna. Dopóki nie otrzymam wyników i raportu, nie potwierdzam tych informacji.

Komisja poda wynik jutro, 24 godziny przed startem Adriana na pomoście w Rio. Nieoficjalnie wiadomo, że w przynajmniej jednej z próbek znaleziono podejrzanie wysoki poziom nandrolonu.

Przypomnijmy, że Adriana nie badano, w przeciwieństwie do młodszego brata, już w Brazylii. Tomasz bronił się wcześniej, że wynik kontroli w Rio jest dla niego niewiarygodny, bo badano go i w Polsce. Wczoraj jednak padła i ta linia jego obrony. Nasza komisja antydopingowa podała, że w jego próbce pobranej w Spale był wysokie stężenie nandrolonu - prawie pięć razy wyższe niż progowe.

Adrian, tak samo, jak Tomasz nie przyznaje się do winy. - Jestem czysty, niczego nie brałem - w rozmowie z dziennikarzami w Rio de Janeiro.

- Nie mam żadnej oficjalnej informacji o tym, że stosowałem zakazane substancje. To jest niemożliwe. To jakaś manipulacja, coś musiało zostać mi podrzucone w odżywkach - powiedział mistrz olimpijski z Londynu.

Nandrolon podawany jest w zastrzykach. - Oczywiście, że przez ostatnie pół roku miałem iniekcje. Kupę zdrowia zostawiłem na pomoście, miałem ostrzykiwane chociażby kolana - dodał Adrian Zieliński.

Jeśli jutro okaże się, że ma podwyższony poziom nandrolonu, nie wystąpi w sobotę na pomoście olimpijskim. Był uznawany za jednego z faworytów do medalu w kategorii do 94 kg. - Wygląda na razie na to, że ktoś się na nas uwziął. Jakiś spisek. - mówił rozżalony ciężarowiec Zawiszy, który na początku roku przeszedł z Tarpana Mrocza do bydgoskiego klubu. Został także, tak samo jak brat, zawodowym żołnierzem, członkiem Wojskowej Grupy Sportowej. W jej składzie są sportowcy: ciężarowcy, lekkoatleci, wioślarze, strzelcy, których jedynym zadaniem jest zdobywanie medali dla armii i Zawiszy.

Zdjęcie Nike Ochraniacze piłkarskie Mercurial Lite SP0284-106 Zdjęcie NIKE OCHRANIACZE PIŁKARSKIE PROTEGGA SHIELD SP0255-069 Zdjęcie Nike Ochraniacze piłkarskie Protegga Shield SP0255-407
Nike Ochraniacze piłkarskie... NIKE OCHRANIACZE PIŁKARSKIE... Nike Ochraniacze piłkarskie...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Zobacz także
 • Adrian Zieliński na siłowni w Mroczy Rio 2016. Adrian Zieliński, brat Tomasza, podejrzany o doping
 • Oficjalnie. Tomasz Zieliński wykluczony z igrzysk
Komentarze (3)
Rio 2016. Mistrz igrzysk podejrzany o doping. Jak się broni?
Zaloguj się
 • maciej sobiś

  Oceniono 9 razy 5

  taa , nikt w zawodowym sporcie nigdy nic nie bierze. Same witaminy i talent przez duże T. Tam gdzie chodzi o kasę a poziom jest wyśrubowany decydują detale i zrobią wszystko żeby osiągnąć przewagę.

 • Jarosław Nobody

  Oceniono 8 razy 2

  Wykluczyć ćpuna z brania udziału w jakichkolwiek zawodach, nawet podwórkowych.

 • tele bhp

  Oceniono 8 razy 0

  pewnie mu dosypali do beczki ze sterydami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX