• na ?ywo

• piątek, 04 września 2015
  • KONIEC MECZU

90. min. + 3

Koniec meczu, dziękujemy za uwagę. Zawisza wygrywa w Grudziądzu 3:2. Za chwilę na bydgoszcz.sport.pl relacja z meczu.

Zapraszamy na nasz profil na Facebooku oraz konta dziennikarzy bydgoszcz.sport.pl na twitterze: @WBorakiewicz i @R_Jaskot.

Polecamy także bloga Nummer 14.

• 90. min. + 2

- Czas! Czas - wrzeszczy Mariusz Rumak. Ostatnia minuta.

• 90. min. + 1

Za Lewickiego wchodzi Arkadiusz Gajewski.

• 90. min.

Mica przytrzymał piłkę. Biegł z własnej połowy i doprowadził ją do chorągiewki w rogu na połowie gości.

• 89. min.

Żółta kartka dla Kony. Dośrodkowanie na połowie Zawiszy. Piłkę wybija Drygas.

• 87. min.

Groźne zagranie wzdłuż bramki Kaczmarka przerywa Wełnicki. A Mariusz Rumak szaleje przy linii bocznej. Już chyba stracił głos.

• 87. min.

Wełnicki przerywa kontrę Olimpii. Żółta kartka.

• 85. min.

Dobra akcja Miki. Odebrał piłkę Kaczmarkowi, przedryblował go, pociągnął z piłką kilkanaście metrów i oddał w tempo do Panajotowa.

• 84. min.

Nykiel dobrze zasłania piłkę ciałem. Cenne sekundy dla Zawiszy. Sapela wznawia grę.

• 82. min.

Tuż przed karnym zmiana - za Smolińskiego Pawela.

• 82. min.

Akcja w rogu pola karnego Zawiszy. Jeden z bydgoszczan zagrał ręką. Kamil Drygas za protesty dostaje żółtą kartkę. Karnego wykonuje Kaczmarek. Celuje w środek i trafia. 3:2 dla Zawiszy!

• 80. min.

Rajd Kamila Drygasa zatrzymany faulem 20 metrów od bramki Olimpii. Żółta kartka dla Kasperkiewicza. Do piłki podchodzi Mica prawą nogą, na luzie, przenosi piłkę nad murem. Lekki strzał skierowany w lewo wpada do bramki, bramkarz nawet nie drgnął. 3:1 dla Zawiszy!

• 76. min.

GOL! Dośrodkowanie z prawej strony od Krzysztofa Nykiela. Precyzyjne, na głowę Kamila Drygasa. Ten z bliska strzela w odsłoniętą część bramki Olimpii. 2:1 dla Zawiszy!

• 76. min.

Na 10 metrze od bramki Zawiszy zamieszanie, jak przy młynie w rugby. Kilka strzałów Olimpii zablokowanych, goście wybijają piłkę.

• 75. min.

Żółta kartka dla Krzysztofa Nykiela.

• 75. min.

Dobra akcja na skrzydle Miki z Igumanoviciem. Bardzo dobre dośrodkowanie Igumanovicia i niewiele zabrakło, żeby Lewicki lub Drygas trafili w piłkę.

• 73. min.

Bardzo groźna kontra Olimpii. Przerywają ją na raty Drygas i Wełnicki. Strzał Reimana niecelny.

• 73. min.

Zmiana w Olimpii. Za Kamila Kurowskiego wchodzi Arkadiusz Kasperkiewicz.

• 70. min.

W polu karnym Nykiel wygarnia piłkę Kaczmarkowi. Piłkarz gospodarzy krzyczy i domaga się rzutu karnego. Nie ma racji.

• 70. min.

Ale okazja Olimpii! Dwa metry od bramki, przy słupku bramki Sapeli piłkę na głowie miał Piter-Bućko. Nie trafił w bramkę.

• 69. min.

Djousse z łatwością mija Macieja Konę. Gospodarze nie wykorzystują liczebnej przewagi.

• 68. min.

Wchodzi Mica. Zmienia Jakuba Łukowskiego.

• 67. min.

Sapela wybiega z bramki i wybija piłkę poza stadion.

• 66. min.

Ostre dośrodkowanie do Lewickiego, ale napastnika Zawiszy wyprzedza stoper Olimpii.

• 63. min.

Hermes woła Mikę, będzie zmiana.

• 62. min.

Djousse będąc 20 metrów od bramki obrócił się z piłką, zwiódł Macieja Konę i oddał po ziemi niecelny strzał.

• 61. min.

Kowalczyk minął atakującego Łukowskiego, po chwili gwizdek sędziego po faulu na Panajotowie.

• 62. min.

I zapowiadana zmiana. Numer 99, Donald Djousse, zmienia Adama Cieślińskiego.

• 61. min.

Djousse przygotowuje się do wejścia.

• 61. min.

Kona i Wełnicki nie przecięli w polu bramkowym dośrodkowanie, ale żaden z gospodarzy nie zdołał dojść do piłki.

• 60. min.

- Wyżej! Do niego! Press! - krzyczy Mariusz Rumak.

• 59. min.

Rzut wolny dla Olimpii. Do piłki podchodzą Kaczmarek i Cieśliński. Strzela ten drugi, piłka o pół metra mija słupek bramki Sapeli.

• 56. min.

Łukowski w wyskoku atakował biodrem Michała Pitera-Bućkę.

• 56. min.

Igumanović przytomnie z autu do Panajotowa. Ten nie poradził sobie w rogu boiska z dwoma rywalami. Po chwili zdecydowany i czysty wślizg Kony, ale podanie już złe.

• 54. min.

Panajotow dostał piłkę 25 metrów od bramki, ale ta została mu pod butem. Strata.

• 52. min.

Rzut rożny dla Zawiszy. Łukowski gra krótko z Igumanoviciem i zagranie do tyłu zostaje przejęte. Walkę o piłkę przegrywa Kona.

• 50. min.

Lewicki zgrał piłkę do tyłu, na 20. metr. W ciekawej sytuacji był Drygas, próbował dograć do Łukowskiego, ale jego zagranie zostało przecięte.

• 49. min.

Strzał głową Adama Cieślińskiego wysoko nad bramką Sapeli.

• 47. min.

Techniczny błąd Nykiela. Prostą piłkę przyjął na aut. Spuścił głowę i wrócił na swoją połowę.

• 46. min.

Rozpoczynamy drugą połowę.

• 46. min.

Zmiana w Zawiszy. Sebastian Kamiński za słabego Jakuba Smektałę.

• 46. min.

Był już gwizdek przy szatniach, niedługo piłkarze wyjdą na boisko.

• 45. min. + 2

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Zawisza remisuje w Grudziądzu 1:1.

• 45. min.

Rzut rożny dla gospodarzy. Kaczmarek i Sapela strąca piłkę niemal z głowy Woźniaka.

• 45. min.

Świetna akcja Kaczmarka. Nawinął na skrzydle Łukowskiego i huknął z 20 metrów. Strzał niecelny, ale niewiele brakowało.

• 44. min.

Z rzutu wolnego Kaczmarek za mocno do Woźniaka.

• 43. min.

Kartka dla Igumanovicia, który faulował rywala tuż po tym, jak stracił piłkę na własnej połowie.

• 41. min.

Rzut rożny dla Olimpii. Piter-Bućko oddaje niecelny strzał głową.

• 40. min.

Niezłe dośrodkowanie Smektały do Drygasa. Ale zabrakło paru centymetrów, żeby rozpędzony defensywny pomocnik trafił w piłkę.

• 39. min.

Nawotczyński niepewnie podaje piłkę unikając ataku nabiegającego Cieślińskiego.

• 37. min.

Rzut rożny dla Olimpii. Dośrodkowuje Kaczmarek, sędzia przerywa grę po nieprzepisowym ataku na Sapelę.

• GOOOOOOL

34. min.

GOL! Podanie Wełnickiego z linii środkowej kompletnie do nikogo. Do bezpańskiej piłki dopada Szymon Lewicki. Przyjmuje piłkę i obracając się uderza z 20 metrów przy słupku. 1:1!

• 34. min.

Rozgrzewa się Piotr Stawarczyk. Być może zmieni Nawotczyńskiego.

• 33. min.

Sapela nie może wznowić gry, bo Nawotczyński leży na boisku. Potrzebna jest pomoc medyczna.

• 31. min.

Akcja Smektały skasowana wślizgiem. Burza braw na trybunach.

• 31. min.

Strzał Reimana z 20 metrów blokują bydgoszczanie. Po chwili ten sam piłkarz atakował skrzydłem. Znów piłka zatrzymana.

• 30. min.

Mariusz Rumak zły na swoich piłkarzy. Każe im jak najszybciej wznawiać grę.

• 30. min.

Na połowie Olimpii rywal nieoczekiwanie podał do Smektały. Ten był tak zaskoczony, że nie opanował piłki.

• 28. min.

Nykiel wybił piłkę Kaczmarkowi w rogu boiska. Zawodnik Olimpii wpadł na nogi Nykiela i reklamuje faul.

• 26. min.

Teraz, na polecenie Rumaka, Nawotczyński zagrał prostopadłą piłkę do ofensywnych pomocników. Strata.

• 24. min.

Rumak poirytowany, że Nawotczyński zwleka z wyprowadzeniem piłki. Po chwili kolejne złe zagranie Smektały - balonowate dośrodkowanie na aut.

• 23. min.

Dobry kontratak Drygasa i Łukowskiego psuje Smektała podając do nogi stopera Olimpii.

• 21. min.

Woźniak z Olimpii po walce o górną piłkę potrzebował pomocy medycznej.

• 19. min.

Nawotczyński dobrze pod presją, wysoką piłkę pomagał mu wybić Nykiel.

• 18. min.

Smektała źle obliczył lot skierowanej do niego piłki. Ratował się przyjęciem głową, ale na aut.

• 15. min.

Żółta kartka dla Łabędzkiego za faul na Łukowskim. Rzut wolny bydgoszczanie kompletnie psują.

• 15. min.

Nieprzygotowane dośrodkowanie Nykiela, Lewicki nie sięga piłki.

• GOOOOOOL

15. min.

Gol! Piękna bramka dla Olimpii. Dośrodkowanie z prawej strony i z 10 metrów trudnym, technicznym strzałem piłkę w okienko bramki skierował Kamil Kurowski. Sapela był dobrze ustawiony, szybko zareagował, ale strzał był niezwykle celny.

• 13. min.

Drygas z Lewickim w akcji 2 na 1, ale pomocnik za długo zwlekał i zepsuł akcję.

• 13. min.

Trudna piłka do Panajotowa. Ten, będąc w pełnym biegu, nie opanował jej.

• 12. min.

Nawotczyński podał do Sapeli tak, że ten musiał sprintem wybiec z bramki, ale doszedł do piłki przed rywalem.

• 11. min.

Świetne prostopadłe podanie do Jakuba Łukowskiego, ale ten przewrócił się o własne nogi wzbudzając wesołość na trybunach.

• 9. min.

Nykiel zabiera piłkę Kaczmarkowi, ale podaje do przodu zupełnie do nikogo.

• 8. min.

Panajotowa otoczyło trzech rywali, strata. Po chwili rzut wolny dla gospodarzy 30 metrów od bramki. Dośrodkowuje Kaczmarek. Wybijają bydgoszczanie.

• 7. min.

Nawotczyński niecelnie podaje i aut dla gospodarzy.

• 5. min.

Łukowski traci na połowie rywali, ale po chwili znów atakuje Zawisza. Źle aut wybija Igumanović.

• 5. min.

Dobra okazja Zawiszy. 15 metrów od bramki Smektała walczył o piłkę z Fabiniakiem. Skrzydłowy był pierwszy, ale dotknął piłkę tak, że bramkarz mógł ją złapać w ręce. Po chwili strzał w środek bramki łapie Sapela.

• 4. min.

Dośrodkowanie z prawej strony Kurowskiego wybijają na rzut rożny obrońcy Zawiszy.

• 2. min.

Woźniak na lewym skrzydle Olimpii łatwo mija Smektałę, strzał Cieślińskiego niedokładny.

• 1. min.

Strzał głową, piłkę łapie Łukasz Sapela.

• 1. min.

Zaczynamy! Mecz rozpoczęli gospodarze. Po razu sekundach mają rzut rożny.

• Kapitanami Kamil Drygas i Michał Piter-Bućko. Sędziuje Marcin Szczerbowicz.

• - W imieniu prezydenta miasta i prezesa klubu, witamy na meczu o mistrzostwo I ligi - mówi spiker.

• Piłkarze zeszli już do szatni. Za kilka minut początek meczu.

• Olimpia na dziś: Fabiniak, Woźniak, Piter-Bućko, Łabędzki, Kowalczyk, Reiman, Smoliński, Kurowski, Kaczmarek, Skórecki, Cieśliński. Rezerwowi: Wróbel, Bielawski, Lewandowski, Kasperkiewicz, Banasiak, Pawela, Djousse.

• Zawisza na dziś: Sapela - Nykiel, Nawotczyński, Wełnicki, Igumanović - Drygas, Kona - Łukowski, Smektała, Panajotow - Lewicki. Rezerwowi: Węglarz, Mica, Kamiński, Gajewski, Stawarczyk, Ciechanowski, Patejuk.

• W tym tygodniu do Zawiszy dołączył z Podbeskidzia Bielska-Białej Sylwester Patejuk. - Potrzebowaliśmy na skrzydło zawodnika operującego lewą nogą. Po odejściu Alvarinho nie mieliśmy takiego piłkarza - tłumaczy Rumak. Patejuk nie grał jednak z powodu kontuzji w rundzie wiosennej. Dziś jest w kadrze.

• I kilka zdań od Artura Skowronka

Nowy trener Olimpii: Zawisza jest groźny

Artur Skowronek zadebiutuje w piątek jako trener grudziądzkiej Olimpii w spotkaniu z Zawiszą Bydgoszcz. - Podoba mi się, jak współpracują w środku pola Drygas z Koną. Bardzo nieprzyjemnym zawodnikiem jest napastnik Lewicki - mówi szkoleniowiec Olimpii.

• Zawisza się wzmacnia. Rumuński napastnik?

- Trwają rozmowy z nowym piłkarzem - przyznaje trener bydgoskiej drużyny Mariusz Rumak

• Kilka zdań od Szymona Lewickiego

Najlepszy napastnik Zawiszy: Jestem w miarę silny

Szymon Lewicki strzelił w siedmiu meczach sześć goli. - Nigdy tak dobrze nie zacząłem. - mówi napastnik bydgoskiej drużyny.

• Mariusz Rumak o Zawiszy

Rumak przed Olimpią: Nie ma załamania formy

W piątek o 18. bydgoski Zawisza zagra derby z Olimpią w Grudziądzu - To będzie zacięty mecz - mówi trener Zawiszy, Mariusz Rumak.

• Mariusz Rumak o swojej pozycji w klubie

Trener Zawiszy: Nigdy nie dostałem ultimatum

Przegląd Sportowy informował w tym tygodniu, że od wyniku piątkowego meczu z Olimpią Grudziądz zależy dalsza praca w Zawiszy trenera Mariusza Rumaka. W klubie ani słychać o takich sygnałach

• Witamy z Grudziądza. O 18.00 Olimpia gra z Zawiszą Bydgoszcz.