Piękne siatkarki OrlenLigi

Dziś zaczynają rozgrywki siatkarki. W OrlenLidze, bo taką nazwę nosi teraz ekstraklasa kobiet, jest mnóstwo świetnych zawodniczek i z kraju i zagranicy. I wiele prawdziwych piękności. Oto wszystkie drużyny ligi.
Erika Coimbra z Atomu Trefl Sopot Erika Coimbra z Atomu Trefl Sopot

Atom Trefl Sopot - mistrz Polski sezonu 2011/2012

Atom Trefl Sopot

Skład zespołu

Rozgrywające - Izabela Bełcik, Dorota Wilk

Przyjmujące -  Klaudia Kaczorowska, Erika Kelly Coimbra (Brazylia)- na zdjęciu, Rachel Rourke (Australia), Noris Cabrera (Kuba)

Atakujące -  Anita Kwiatkowska, Anna Podolec

Środkowe: Julia Szełuchina, Sylwia Wojcieska, Dorota Pykosz, Justyna Łukasik

Libero: Mariola Zenik, Magdalena Kuziak

Bank BPS Muszynianka Muszyna - wicemistrz Polski

Rozgrywająca-  Valentina Serena (Włochy), Anna Kaczmar

Przyjmująca-  Anna Werblińska, Aleksandra Jagiełło, Helene Rousseaux (Belgia), Kinga Kasprzak

Atakująca-  Sanja Popović (Chorwacja) - na zdjęciu, Dominika Sieradzan

Środkowa: Agnieszka Bednarek-Kasza, Eleonora Dziękiewicz, Katarzyna Gajgał-Anioł

Libero: Paulina Maj

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - brązowy medal

Rozgrywająca-  Magdalena Śliwa, Frauke Dirickx (Belgia)

Przyjmująca:- Joanna Szczurek, Natalia Nuszel, Charlotte Leys (Belgia), Elżbieta Skowrońska

Atakująca-  Joanna Kaczor, Katarzyna Zaroslińska

Środkowa-  Maja Tokarska, Milena Stacchiotti (Włochy) - na zdjęciu, Aleksandra Liniarska, Ivana Plchotova (Czechy)

Libero: Krystyna Strasz

Ewelina Sieczka (nr 14) Ewelina Sieczka (nr 14) Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta

Aluprof Bielsko-Biała - 4. miejsce

Rozgrywająca-  Joanna Wołosz, Marta Szymańska

Przyjmująca-  Ewelina Sieczka - na zdjęciu, Monika Czypiruk, Joanna Frąckowiak, Koleta Łyszkiewicz, Joanna Prokop

Atakująca-  Helena Horka (Czechy)

Środkowa-  Milada Spalova-Bergova (Czechy), Gabriela Wójtowicz, Sylwia Pelc, Paulina Stroiwąs

Libero-  Agata Sawicka, Mariola Wójtowicz

Impel Wrocław

Rozgrywająca-  Kim Staelens (Holandia)- na zdjęciu, Marta Haładyn, Anna Nowakowska

Przyjmująca- Patrycja Polak, Bogumiła Pyziołek, Katarzyna Jaszewska, Milena Rosner

Atakująca-Katarzyna Konieczna, Katarzyna Mroczkowska, Aleksandra Folta

Środkowa-Makare Wilson (USA), Vesna Djursić (Serbia), Wioletta Szkudlarek

Libero-Dorota Medyńska

PTPS Piła - 6. miejsce

Rozgrywająca: Marina Katić (Chorwacja), Emilia Kajzer

Przyjmująca: Tijana Malesević (Serbia), Joanna Kuligowska, Natalia Krawulska, Daria Paszek

Atakująca: Magdalena Piątek, Magdalena Wawrzyniak

Środkowa: Małgorzata Lis, Monika Naczk - na zdj.,Monika Martałek

Libero: Lucyna Borek, Katarzyna Wysocka

Rachael Adams i polskie koleżanki Rachael Adams i polskie koleżanki Fot. Łukasz Nowaczyk / Agencja Gazeta

Pałac Bydgoszcz - 7. miejsce

Rozgrywająca-Magdalena Mazurek, Marta Biedziak

Przyjmująca-Rita Liliom (Węgry), Mayvelis Martinez (Kuba), Paulina Głaz, Ewelina Mucha, Ewelina Krzywicka

Atakująca-Zuzanna Czyżnielewska, Anna Grejman

Środkowa-Dominika Schulz, Rachel Adams (USA) - na zdj., Justyna Sosnowska

Libero-Marta Kuehn-Jarek, Alicja Walczak

Budowlani Łódź - 8, miejsce

Rozgrywająca-Courtney Thompson (USA), Marta Wójcik,

Przyjmująca: Karolina Kosek, Dorota Ściurka, Aleksandra Kruk, Ewelina Mikołajewska, Katarzyna Bryda-takująca: Soraia Neudil dos Santos (Brazylia)

Środkowa-Sylwia Pycia - na zdj.,Dominika Golec, Aleksandra Sikorska

Libero-Agata Durajczyk

AZS Białystok - 9. miejsce

Rozgrywająca-Ewa Cabajewska, Ewelina Polak

Przyjmująca-Joanna Szeszko, Natalia Kurnikowska, Rheeza Grant (Trynidad i Tobago) Sylwia Chmiel, Żaneta Kokoszka

Atakując- Krystle Esdelle (Trynidad i Tobago), Laura Tomsia,

Środkowa-Anna Łozowska, Edyta Rzenno, Channon Thompson (Trynidad i Tobago), Sinead Jack (Trynidad i Tobago)

Libero-Angelika Bulbak

Libero Marta Siwka Libero Marta Siwka Fot. Stefan Romanik / Agencja Gazeta

Siódemka Legionowo - beniaminek

Rozgrywająca-Gergana Marinova (Bułgaria), Kinga Bąk,

Przyjmująca-Anna Witczak, Iga Chojnacka, Anna Sołodkowicz, Ilona Gierak, Barbara Bawoł

Atakująca-Kristina Michajlenko (Białoruś), Małgorzata Cieśla, Marta Łukaszewska

Środkowa-Natasza Maciejczyk (Białoruś), Jolanta Studzienna, Małgorzata Skorupa, Katarzyna Jóźwicka,

Libero-Marta Siwka - na zdj., Karolina Dąbkowska