Zaskakujący lider I ligi. Poznaj rywala Zawiszy [ZDJĘCIA]

Flota Świnoujście już przed niedzielnym (początek o 12.30) meczem z Zawiszą zapewniła sobie tytuł mistrza rundy jesiennej. W przeciwieństwie do znajdujących się w dołku bydgoszczan zespół znad Bałtyku nie ma w składzie zbyt wielu zawodników z ekstraklasowym doświadczeniem. Nie przeszkadza to jednak podopiecznym Dominika Nowaka dominować w I lidze. Oto największe gwiazdy naszego najbliższego rywala.
Grzegorz Kasprzik Grzegorz Kasprzik Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta

Grzegorz Kasprzik, bramkarz

Ma za sobą świetną rundę. Kilka razy ratował zespół z poważnych opresji. Po kilku udanych sezonach w Piaście Gliwice w 2009 roku trafił do poznańskiego Lecha. Potem jednak prześladowały go kontuzje. Zimą tego roku miał grać w Zawiszy, ale po testach nasi trenerzy zdecydowali się zatrudnić Bojana Pejkowa.

Sebastian Olszar Sebastian Olszar Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta

Sebastian Olszar, napastnik

Ma już na koncie osiem goli. Po kilku słabszych sezonach doskonale odnalazł się w Świnoujściu. Jest jednym z nielicznych graczy Floty, którzy dobrze poznali smak ekstraklasy. Olszar reprezentował barwy m.in. Górnika Zabrze, Polonii Warszawa i Piasta Gliwice.

Marek Niewiada Marek Niewiada Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta

Marek Niewiada, pomocnik

Jeden z kluczowych piłkarzy Floty. W Świnoujściu jest legendą. Trudno się dziwić, skoro barwy klubu znad Bałtyku reprezentuje od 2000 roku. Pomimo ofert nigdy nie zdecydował się opuścić drużyny.

Ensar Arifović Ensar Arifović Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta

Esnar Arifović, napastnik

Bośniak w Polsce gra już od 2005 roku. Zaczynał w Polonii Warszawa, później był ŁKS, Jagiellonia Białystok, Górnik Zabrze i Flota. Dobra gra w tym ostatnim zespole sprawiła, że przeszedł do Arki, ale w Gdyni zawodził. Wrócił więc, tam gdzie mu dobrze. W obecnym sezonie zdobył 4 gole w I lidze.

Ivan Udarević Ivan Udarević Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Gazeta

Ivan Udarević, obrońca

Ostoja defensywy Floty. Chorwat w swoim piłkarskim CV ma Puchar Cypru zdobyty w 2006 roku razem z APOEL-em Nikozja. W Polsce zaczął nieźle (Polonia Warszawa, ŁKS), ale potem trafił do Ilianki Rzepin. W Świnoujściu pokazał, że jest jednym z najlepszych stoperów w I lidze.