Człowiek z Zawiszy w Jedenastce Oczarowań. Czy wiecie - kto

Nie Michał Masłowski, ani Bernardo Vasconcelos, ale Francuz Herold Goulon został nominowany do Jedenastki Oczarowań, którą zestawił portal weszlo.com. - Skupiliśmy się raczej na odkryciach. Piłkarzach albo skreślonych, albo takich, którzy nie mieli prawa odpalić, a jednak odpalili - tłumaczą wybory do swej jedenastki jej autorzy na weszlo.com.  W tej drużynie zestawionej po jedenastu kolejkach jest także Goulon.

Michał Miśkiewicz (Wisła)

W bramce reprezentant Wisły, który jest współautorem sukcesu krakowskiej drużyny. Krakowianie stracili w jedenastu meczach tylko pięć goli. Następny, w tej klasyfikacji, Lech stracił dwa razy więcej bramek.

Jakub Rzeźniczak Jakub Rzeźniczak Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Jakub Rzeźniczak (Legia)

Rzucany na różne pozycje w Legii przez Jana Urbana, znany ze starcia ze Staruchem, stał się nagle kandydatem do reprezentacji Polski.

Mariusz Pawelec Mariusz Pawelec Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta

Mariusz Pawelec (Śląsk)

Środkowy obrońca zespołu z Wrocławia spisał się nieźle w meczach Ligi Europy. Jest jednym z najpewniejszych stoperów ekstraklasy.

Jonatan Straus Jonatan Straus Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja Gazeta

Jonatan Straus (Jagiellonia)

Zaledwie 19-letni piłkarz, urodzony w Nowym Mieście Lubawskim. Być może nadzieja na dobrego lewego obrońcę na poziomie nawet pierwszej reprezentacji.

Marcin Budziński (Cracovia)

Jeden z najbardziej klasycznych przedstawicieli Cracovii a la Barcelona. Ostatnio w znakomitej formie, na czym doskonale korzysta klub z Krakowa.

Piłkę podaje Michał Chrapek Piłkę podaje Michał Chrapek Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

Michał Chrapek (Wisła)

Ambitnie biegający za trzech pomocnik Wisły, który przekonał do siebie Franciszka Smudę.

Herold Goulon to na razie najlepszy transfer Zawiszy Herold Goulon to na razie najlepszy transfer Zawiszy Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta

Herold Goulon (Zawisza)

- Bijemy się w pierś, bo gdy zobaczyliśmy go po raz pierwszy, byliśmy przekonani, że ma lekko z osiem kilo nadwagi. Wkrótce spotkaliśmy się jednak z Goulonem na kawie i ? oceniając po warunkach fizycznych ? czuliśmy się, jakbyśmy mieli przed sobą centra rodem z NBA. Półtora Osmana Chaveza. Jak na razie ? jeden z najlepszych transferów Ekstraklasy i niezaprzeczalnie najlepszy piłkarz Zawiszy - tak piszą o Goulon na weszlo.com. Nam z Bydgoszczy wypada się tylko pod nimi podpisać

Piotr Grzelczak Piotr Grzelczak Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta

Piotr Grzelczak (Lechia)

Świetna lewa noga, którą pokazał w meczu z Barceloną. Ma także prawą, co ujawnił niestety w spotkaniu z Zawiszą.

Widzew Łódź - Zawisza Bydgoszcz 2:1. Eduards Visnakovs Widzew Łódź - Zawisza Bydgoszcz 2:1. Eduards Visnakovs Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta

Eduards Visnakovs (Widzew

Snajperskie objawienie ekstraklasy, sprowadzone z Kazachstanu. Swoje umiejętności pokazał w meczu z Zawiszą w drugiej kolejce.

Mateusz Zachara w meczu Górnika z Zawiszą Mateusz Zachara w meczu Górnika z Zawiszą Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta

Mateusz Zachara (Górnik)

I jeszcze jeden piłkarz, który objawił się w pojedynku z Zawiszą. Zawodnik Górnika wspaniałym strzałem-lobem pokonał Wojciecha Kaczmarka.

Marco Paixao (Śląsk)

Licząc wszystkie rozgrywki, walczy jak równy z równym pod względem liczby strzelonych goli z Cristiano Ronaldo. Zawiszy jeszcze żadnego nie strzelił. Jeszcze przeciwko bydgoszczanom po prostu nie grał. Oby jednak nie trafił do naszej siatki 27 października we Wrocławiu.