Piękne dziewczyny lubią siatkówkę. Były też w Łuczniczce [ZDJĘCIA]

Prawie 30 tysięcy kibiców obejrzało w Bydgoszczy osiem meczów siatkarskich mistrzostw świata. Mistrzostwa w Bydgoszczy udały się nie tylko z tego powodu. - Zachwyca to, że w meczu, który nie toczy się już o żadną stawkę hala jest pełna fantastycznych kibiców i tego faktu należy pogratulować organizatorom. Polska to świetny kraj do gry w siatkówkę i wszystkie drużyny mogą liczyć tutaj na doping i rewelacyjną atmosferę - chwalił kibiców trener Włochów, Mauro Berruto. Na to spotkanie przyszło 5350 widzów - to był rekord frekwencji w Łuczniczce.

Strefa Kibica przyciąga ludzi

Fani siatkówki przychodzą oglądać mecze nie tylko do hali. Tysiące bydgoszczan zobaczyło już mecze Polaków na telebimie w Strefie Kibica obok Łuczniczki. Czasem trzeba nawet przysiąść na krawężniku. Będzie okazja, żeby dalej oglądać biało-czerwonych. Strefa jest czynna we wtorek, środę i czwartek, w czasie meczów trzeciej rundy. We wtorek Polacy grają z Brazylią, a w czwartek - z Rosją. Początek o 20.15.

W Łuczniczce każdy miał swoich kibiców

Najsłabszą drużyną bydgoskiej części mistrzostw świata byli Australijczycy. Nie wygrali w Łuczniczce żadnego z czterech meczów, ale mieli swoich wiernych kibiców.

W wianku i kolorowymi paznokciami

Wianek w australijskich barwach i paznokcie pomalowane na żółto-zielono - to także był znak, że Kraj Kangurów miał swoje fanki w Bydgoszczy

Fanka z gwiaździstym transparentem

Amerykańscy siatkarze nie pożegnali się z Bydgoszczą z uśmiechami, bo niespodziewanie przegrali z Argentyną o odpadli z turnieju. Na trybunach ich kibice byli dobrze przygotowani

Piękna kibicka reprezentacji USA (o czym informuje bandamka) Piękna kibicka reprezentacji USA (o czym informuje bandamka) PAWEL MALINOWSKI

USA na żółtych krzesłach

Najgłośniejsza grupka fanów USA zasiadała w centralnej części trybun m.in. i ta dziewczyna z przepaską na włosach Dzielnie próbowała przekrzyczeć kibiców w Łuczniczce, którzy dopingowali z Argentyną.

Natalia z Polski, którą początkowo omyłkowo nazwaliśmy Natalia z Polski, którą początkowo omyłkowo nazwaliśmy "Amerykanką", ale swój błąd właśnie naprawiliśmy PAWEL MALINOWSKI

Z sercem dla amerykańskiej siatkówki

A to był jeden z najbardziej wyrazistych okazów miłości do siatkówki rodem z USA.

Idol był tylko jeden

Najbardziej efektownie swoje uwielbienie wyrażały kibicki Matta Andersona. Obiecywały przejść dla niego niemal 2400 kilometrów, aż do Kazania. Wyrażały jednak także swoje rozczarowanie.

USA - wyznanie miłości do drużyny

Na trybunach wyrażano także uznanie dla całej drużyny amerykańskiej - w ten oto sposób.

Iran też miał damskich kibiców

Za świetnie spisującą się reprezentacją Iranu także przyjechali kibice. Na trybunach były także kobiety ubrane zarówno w tradycyjnie irańskie stroje, jak i w europejskim stylu. W Iranie kobiety nie mają wstępu do hal sportowych i nie mogą dopingować razem z mężczyznami.

Mecz Francja - Argentyna w Łuczniczce Mecz Francja - Argentyna w Łuczniczce PAWEL MALINOWSKI

Allez France oraz tylko Skra

Za swoimi ulubieńcami przyjechali także kibice PGE Skry Bełchatów. ArgentyńczycyL Facundo Conte i Nicolas Uriarte grają w PlusLidze, w barwach tego klubu.

Czirliderki spisały się na medal

W hali Łuczniczka kibice oglądali także w przerwach każdego z ośmiu meczów, które zostały rozegrane w Bydgoszczy, popisy zespołu czirliderek.