Sport.pl

Zawisza gra z Lechem. Siedem powodów, dlaczego trzeba to zobaczyć

Nie będzie lepszego dnia niż sobota i lepszej okazji niż mecz z Lechem, żeby dopingować bydgoskich piłkarzy. Zasłużyli sobie na to w tym roku. A to siedem przyczyn, dlaczego warto w sobotę o godz 18. przyjść na stadion.
Jedenastka Kolejki Jedenastka Kolejki Ekstraklasa SA

1. Bo wreszcie jest powód, żeby oglądać Zawiszę

Jesienne występy bydgoskiej drużyny dobre były tylko kibica-masochisty bydgoskiego futbolu. Co strzał rywala, to wpadał do siatki zespołu. Przegrywaliśmy wszędzie i z każdym, obojętnie czy był mistrzem z Warszawy czy beniaminkiem z Łęcznej. Najwięcej goli straconych, zdecydowanie najmniej punktów ? to były wstydliwe osiągnięcia Zawiszy jesienią 2014 roku. Po zimie i zmianach w drużynie jest nie do poznania. Gra bydgoszczan jest chwalona przez ekspertów przecierających oczy ze zdumienia, że tak można odmienić swą grę. Piłkarze znowu są wyróżniani i typowani do Jedenastki Kolejki. Po wyjazdowym zwycięstwie z Wisłą Kraków, znalazło się w niej aż trzech bydgoszczan: Grzegorz Sandomierski, Mica i Alvarinho. Zawiszanie odkupili już winy z jesieni ? nie można się ich wstydzić. Trzeba ich grę zobaczyć na własne oczy.

2. Bo z Lechem zobaczycie pojedynek na szczycie ekstraklasy

W 19 meczach jesiennych Zawisza zdobył 9 pkt. W 4 spotkaniach w tym roku ma już 8. Postęp w grze przyniósł także punkty. Dlatego w sobotę o godz. 18 zagrają dwa najlepsze zespoły 2015 r. ? trudno w to uwierzyć, pamiętając o ?wyczynach? bydgoszczan przed kilkoma miesiącami. A jednak ? na stadionie przy Gdańskiej odbędzie się pojedynek na szczycie Ekstraklasy. Zawiszanie, jako jedyni nie stracili jeszcze gola. Grzegorz Sandomierski zachowuje czyste konto od 360 minut. Lech także jeszcze nie przegrał. Dwie bramki dał już sobie strzelić, ale za to zdobył ich pięć ? o dwie więcej niż nasi zawodnicy.

3. Z powodu starcia ciekawych trenerów

Mariusz Rumak i Maciej Skorża w podobnym momencie rozpoczęli pracę w Zawiszy i Lechu. Skorża we wrześniu zastąpił zwolnionego z poznańskiego klubu Rumaka. A ten natomiast wcześniej znalazł już zajęcie w Bydgoszczy. Ich pierwszy pojedynek przytrafił się w czasie najcięższego kryzysu Zawiszy. Klęska 2:6 na Bułgarskiej była ciężkim przeżyciem dla Rumaka, który chciał się pokazać swoim byłym pracodawcom. W sobotę nie można przegapić próby jego rewanżu na Lechu i Skorży.

4. Z tęsknoty za nowym Jackiem Kotem

A to powód dla kibiców Zawiszy starszych stażem i wiekiem, którzy pamiętają najlepszy ligowy sezon w dziejach bydgoskiej drużyny i najlepszy w historii mecz wyjazdowy. W 4. kolejce sezonu 1989/90 nasi piłkarze wygrali z Lechem w Poznaniu 5:1. Jacek Kot trafił do bramki, w której stał Ryszard Jankowski aż 4 razy, kolejno w 25., 53., 60., 68 min. Piłka uwielbia sensacje, więc może po 26 latach pojawi się ?nowy? Kot.

Akcja Akcja "Smak zwycięstwa" wkszawisza.pl

5. Bo można pomóc dzieciom

Klub stara się jak może, że na meczu w sobotę trybuny nie straszyły pustkami. Najlepszy pomysł na promocję to bilet za słodycze. Każdy z kibiców, który zostawi w kasie słodycze za przynajmniej 10 złotych, kupi bilet za złotówkę. Wszystkie zebrane słodycze Zawisza przekaże Bydgoskiemu Zespołowi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych.

6. Żeby nie być czerwoną latarnią Ekstraklasy

Nawet zwycięstwo z Lechem nie da naszej drużynie awansu z ostatniego miejsca tabeli. Na to sobie jeszcze muszą zapracować. Bydgoszcz świeci także jako czerwona latarnia ekstraklasy pod względem frekwencji. Ekstraklasa SA podaje, że średnio 2174 widzów przychodziło na stadion przy ul. Gdańskiej w sezonie 2014/15. Przed Zawiszą są Górnik Zabrze (śr. 3 tys.), i GKS Bełchatów (3144). Wynik na meczu z Lechem w granicach 5 tys. będzie przyzwoity i udowodni, że zależy nam w Bydgoszczy na dobrym futbolu.

Transparenty kiboli obrażające właściciela klubu Transparenty kiboli obrażające właściciela klubu Fot. Pawel Malinowski / Agencja

7. Aby w telewizji nie wspominali ciągle dawnej ?atmosfery?

Komentatorzy i eksperci Canal+ Sport, ostatnio Tomasz Wieszczycki, z rozrzewnieniem wspominają dawną atmosferę na trybunach ? tę sprzed bojkotu kiboli. Nie wspominają jednak przy okazji, za jaką ?atmosferą? tęsknią. Czy chodzi im o ostatni występ kiboli przed bojkotem ? wyjazd do Krakowa, kiedy lżyli wulgarnie piłkarzy. A może raczej o wcześniejszy mecz z Lechem w grudniu, gdy kibole prawie cały czas obrażali Anitę i Radosława Osuchów. Z pewnością nie wyrażają publicznie tęsknoty za ?atmosferą? stworzoną w trakcie meczu Zawisza ? Widzew i odwiedzin w Bydgoszczy grupy z ŁKS Łódź. Zakończyło się przecież burdami i interwencją policji. W gruncie rzeczy ?atmosfera? wrócić może dopiero wtedy, gdy wypełnią się kibolskie postulaty: Zawiszę opuszczą ?wkłady do koszulek?, czyli piłkarze przez nich znienawidzeni, a Radosław Osuch sprzeda klub.

W sobotę warto wykorzystać szansę, żeby na trybunach było tak samo ekstraklasowo, jak w tym roku na boisku ? i to siódmy powód, żeby przyjść na mecz z Lechem.

Więcej o:
Komentarze (33)
Zawisza gra z Lechem. Siedem powodów, dlaczego trzeba to zobaczyć
Zaloguj się
 • eugieniusz10

  Oceniono 28 razy 18

  Najgorsze jest to,że jakakolwiek merytoryczna dyskusja nie wjest w ogóle możliwa jeżeli po drugiej stronie są tego tupu półgłówki jak np.kolega jaca2014.Przepraszam ale jest to idiota w całym tego spektrum znaczeniu.Jak z kimś takim w ogóle próbować rozmawiać, kiedy jego szaleństwo jest tak ogromne?.

 • dziewczyna_grzecha_warta

  Oceniono 18 razy 12

  Czy jaca2014 mógłby podać swoje powody, dla których warto iść na mecz? Jacusiu, zrobisz to dla mnie?

 • kamilkamas84

  Oceniono 24 razy 10

  @jaca2014
  Po co kibole wysłali swojego wysłannika na spotkanie? Bo poczuli strach zmieszany z ostrym bólem dupy, że naprawdę już nigdy nie wrócą na stadion.
  Dlaczego Osuch chciał przenieść kiboli na trybunę C, a teraz pozwala normalnym kibicować na B? Dlatego, że normalnym ludziom nigdy nie przyjdzie do wznoszenie szmaty z napisem HWDP oraz PDW dla kryminalistów. Doping nikomu z telewidzów nie przeszkadza.
  Na zakończenie życzę wytrwałości w bojkotowaniu i stosowaniu maści oraz miłego oglądania meczów Zawiszy w papciach przed telewizorem.

 • dziewczyna_grzecha_warta

  Oceniono 14 razy 8

  Jaca2014, czy to prawda, że podczas oglądania meczów Zawiszy w telewizji obgryzasz paznokcie?

 • z1946b

  Oceniono 20 razy 6

  Gdyby powtórzyła się historia z Jackiem Kotem, byłbym mega szczęśliwy, ale jeśli wygramy choćby jedną bramką - też będę mega szczęśliwy.
  Wygrana i dobre widowisko - to jest to co zamierzam zobaczyć z trybuny B w sektorze 14, a jeśli do tego przyczynię się do spełnienia punktu nr 7 - wchodzę w to!!!
  Do boju Zawisza!!!

 • z1946b

  Oceniono 17 razy 3

  @jaca2014
  Ty naprawdę wierzysz w to co napisali na ZF czy może sam jesteś autorem tego tekstu?
  Wcale bym się nie zdziwił gdybyś był autorem!

  Na spotkaniu które trwało zaledwie 15 minut było 8 osób (co też nie jest powodem do dumy), ale jednak 8 to nie 4.
  Poza tym po co miałoby przyjść więcej skoro wszystko co ustalono jest przekazane za pośrednictwem Zawisza24.pl!
  Piramid nie zbudowano w jeden dzień.
  Pożyjemy - zobaczymy jaki będzie efekt tego spotkania, bo to efekt jest ważny, a nie samo spotkanie!

 • letalin

  Oceniono 12 razy -4

  gdy wypełnią się kibolskie postulaty: Zawiszę opuszczą ?wkłady do koszulek?, czyli piłkarze przez nich znienawidzeni
  --------------------
  Z tą nienawiścią bym nie przesadzał. Lekceważenie, może pogarda dla słabych charakterów, ale nienawiść polegająca tylko na tym, że przypomina im się ich łajdactwo i nazywa po imieniu? Przesada.

 • jaca2014

  Oceniono 21 razy -11

  Proszę Państwa w dniu dzisiejszym - 13 (piątek) marca 2015 roku Wojciech Borakiewicz odleciał .
  Poleciał ten nasz jastrząb, o gołębim sercu.
  I jak tu żyć bez bor'a, bor'a

 • jaca2014

  Oceniono 26 razy -12

  Relacja z zebrania kibiców u Osucha (www.zawszafans.pl)
  W dniu wczorajszym odbyło się zapowiadane przez spółkowych działaczyków spotkanie z tymi, którzy chcą dopingować na meczach drużynki oszusta.
  Chętnych przyszło, aż czterech w tym jedna pani w podeszłym wieku, która o dziwo wiodła tam prym, mówiąc o zgrozo, że cały mecz ogląda na stojąco i chce się dobrze bawić ( przypominamy, że według osuchowskich standardów na meczach nie wolno stać). Gruby dyrektorek bezpieczeństwa niejaki niemcewicz marcinek opowiadał, że sektorem gdzie będzie prowadzony doping ma być 14 na trybunie ,,B". Myśleliśmy, że się przesłyszeliśmy, bo pinokio i jego więzień rafałek ten od lojalki opowiadali wszem i wobec, że zorganizowany doping to może być tylko na trybunie ,,C" i tam trzeba go przenieść. Kapuś mówił, w wywiadach, że tu jest jedyny klub, w którym najlepszą trybunę zajmują ci, którzy prowadzą doping i on to zmieni. Było też o organizacji wyjazdów, którymi ma się zajmować otyły marcinek i prośba o większe zaangażowanie na trybunach, bo bez kibiców i tu cytat- "to nie ma sensu".

  Szczytem zebrania i wystąpienia dyrektorka marcinka była chwila, w której zaproponował jednemu z obecnych by został i tu niemały szok cyt. "drugim Boxerem".
  Ten, który niedawno w sądzie szkalował naszego kolegę i opowiadał wraz ze swoim władcą radosławem kapusiem ile to krzywdy wyrządził klubowi owy kolega, teraz proponuje innym, by zajęli jego miejsce i robili to co on dotychczas. Hipokryzja i debilizm pseudo działaczy klubiku z żółtym herbem nie zna granic, dla nich to co było cały czas złe, może na ich potrzeby być dobre. W ramach docenienia tych, którzy przyszli spotkanie odbyło się na powietrzu, rozumiemy, że mieli się hartować, bo na przyjęcie w gościnnych progach kapusia trzeba sobie zasłużyć. Całe wielkie wydarzenie odbyło się oczywiście pod opieką ,,tajnych" służb milicyjnych- najbliższych przyjaciół kapusia. Kolejne spotkania maja się odbyć w późniejszym terminie- zapraszamy na nie serdecznie, można z bliska zobaczyć tych, którzy mają budować kibicowską potęgę na naszym stadionie.
  Na koniec poZdrawiamy panią w podeszłym wieku- ma pani potencjał i ten kibolski zmysł. Mamy nadzieję, że w kibolskiej hierarchii zajdzie pani daleko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX