Pałac Bydgoszcz przegrywa derby. A mogło być inaczej

Bydgoskie siatkarki zmarnowały wielką szansę na zwycięstwo. Mogły już prowadzić 2:0, ale przegrały drugą partię, a potem całkowicie oddały inicjatywę rywalkom w pierwszych w historii derbach w ekstraklasie siatkarek.

– Czego się trzeba spodziewać po derbach? Walki – zapowiadał przed pojedynkiem w Toruniu trener siatkarek Pałacu, Adam Grabowski. I zacięte starcie oczywiście odbyło w Arenie Toruń.

Developres SkyRes Rzeszów - Pałac Bydgoszcz 3:2Developres SkyRes Rzeszów - Pałac Bydgoszcz 3:2 PATRYK OGORZAŁEK

Już po dwóch setach mogło i powinno być 2:0 dla bydgoskiej drużyny, ale to jednak derby. Zamiast tego był remis 1:1. Po dość swobodnym zwycięstwie w pierwszym secie faworyta meczu, którym był Pałac – w końcu trzeci zespół Orlen Ligi – nastąpił kontratak ekipy toruńskiej, która po raz ostatni cieszyła się wygraną w drugiej kolejce sezonu. Rebecca Pavan i Sylwia Wojcieska wzięły się w tej partii solidnie do roboty. To one kończyły skutecznie większość akcji i wygrywały już 20:15. Pięć punktów straty to jednak nic dla Pałacu. Bydgoski zespół już nie raz udowodnił w tym sezonie, że wierzy we własne umiejętności i potrafi się podnieść po początkowych niepowodzeniach. Najpierw odrobił trzy oczka (ataki Joanny Kuligowskiej, Jagody Materni i błąd Pavan), a po kolejnej serii punktów zrobił się remis 22:22 (atak Magdy Jagodzińskiej). Zdenerwowana Pavan popełniła błąd w ataku, po chwili Maternia skończyła akcję na siatce i wydawało się, że Pałac będzie prowadził 2:0. Nic z tego – to jednak derby. Do roboty wzięły się torunianki i po zagraniu Anny Lewandowskiej wygrywały 25:24. Grę na przewagi zakończyła z powodzeniem dla Torunia – Marina Paulava.

Na początku trzeciego seta bydgoszczanki wykonały 7 udanych akcji i prowadziły już 7:2. Później nastąpił koszmarny fragment gry w wykonaniu Pałacu. Aż siedem własnych błędów, brak skuteczności na siatce spowodował, że Budowlane przejęły inicjatywę i po bloku Lewandowskiej zakończyły zwycięstwem tę partię aż 25:13. W kolejnym secie to one również zagrały skuteczniej, szczególnie w bloku (w całym meczu aż 12:2 dla torunianek). W ekipie Pałacu znacznie mniej punktów niż zwykle zdobyły środkowe, ale to skutek słabszego przyjęcia zagrywki.

Pałac nie zdobył punktów w meczu po raz pierwszy od trzeciej kolejki Orlen Ligi.

Giacomini Budowlani Toruń – Pałac 3:1

Sety: 22:25, 27:25, 25:13, 25:16

Giacomini Budowlani: Wójcik, Lewandowska, Gierak, Pavan, Wojcieska, Paulava, Martinez (libero) oraz Jasińska, Polak, Bimkiewicz

Pałac: Pleśnierowicz, Misiuna, Krzywicka, Jagodzińska, Śmieszek, Kuligowska, Nowakowska (libero) oraz Ziółkowska, Krawulska, Maternia, Bałdyga

"/> Tak wygląda tabela "polskiej" grupy el. Euro 2020! Sensacja na koniec

• Łukasz Piszczek: Na mundialu było niezbyt miło. A do tego te historie, które były rozkręcane w mediach... Chore Łukasz Piszczek: Na mundialu było niezbyt miło. A do tego te historie, które były rozkręcane w mediach... Chore