Łuczniczka przegrywa w Olsztynie. Wraca bez punktu

Mecz siatkówki Łuczniczka Bydgoszcz - Indykpol AZS Olsztyn

Mecz siatkówki Łuczniczka Bydgoszcz - Indykpol AZS Olsztyn (ARKADIUSZ WOJTASIEWICZ)

Siatkarze z Bydgoszczy nie są w stanie przełamać złej passy wyjazdowych spotkań. W piątek przegrali po czterech setach walki.

Rozstrzygnięcie na korzyść zespołu z Olsztyna zapadło w końcówce czwartego seta. Zdecydowała wówczas zagrywka – niestety lepiej serwowali gospodarze. Najpierw po asie Wojciecha Włodarczyka zdobyli 20. punkt i prowadzili już trzema punktami. W ekipie Łuczniczki przydarzyły się niestety w tej fazie spotkania dwie popsute pod rząd zagrywki: Kacpra Bobrowskiego i Bartosza Filipiaka. Natomiast Aleksander Śliwka z AZS dołożył kolejnego asa (24:20) i gospodarze mieli piłkę meczową. Wyblokowali atak Filipiaka, a kontrę skutecznie zakończył Jan Hadrava.

MVP meczu został Daniel Pliński.

Bydgoszczanie mają po 19 kolejkach sezonu 14 pkt. Zajmują 14. miejsce z trzema ciągle zwycięstwami na koncie.

Indykpol AZS Olsztyn – Łuczniczka 3:1

Sety: 25:22, 25:21, 20:25, 25:20

Indykpol AZS: Woicki (6), Pliński (13), Śliwka (6), Hadrava (17), Zniszczoł (10), Włodarczyk (18), Żurek (libero) oraz Boswinkel (0), Makowski (0), Palacios (0)

Łuczniczka: Szczurek (1), Nowakowski (10), Katić (15), Filipiak (14), Sacharewicz (6), Czunkiewicz (libero) oraz Gromadowski (5), Sieńko (0), Bobrowski (0)